banner top

شاتا: پرداخت 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 16 هزار واحد صنعتی

تاریخ: 1395/08/23 ساعت:پرداخت 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 16 هزار واحد صنعتی زمان خبر: 11:15

به گزارش "شاتا" مهندس محمد رضا نعمت زاده صبح امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید گیلان گفت : تاکنون 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 16 هزار واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت تسهیلات رونق تولید فقط توزیع پول نیست گفت : برای بررسی نحوه‌ی هزینه کرد تسهیلات دریافتی، نظام شفاف نظارتی طراحی شده است تا مبالغ پرداخت شده در خدمت تولید و ایجاد اشتغال باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب درخصوص  رونق تولید صنایع کوچک و متوسط گفت : پس از تأکیدات ایشان ، همکاری نهادهای مختلف در زمینه‌ی پرداخت این تسهیلات سرعت گرفت.
وی با اشاره به اهتمام دولت در بخش احیای واحدهای نیمه راکد و افزایش ظرفیت واحدهای کنونی گفت : امیدواریم با توجه به روندی که در پیش گرفته‌ایم بتوانیم در نزد رهبرمعظم انقلاب و مردم سرافراز باشیم.
مهندس نعمت‌زاده همچین با بیان اینکه با ابلاغ دستورالعمل راه‌اندازی کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید، مجموعه‌ی فعالیت‌های این بخش در استانها از هدفمندی خاصی برخوردار شد گفت : در اجرای این طرح بار سنگینی بر دوش استانداران بود و بیش از 20 تا 30 درصد وقت آنان صرف مسائل مرتبط با رفع موانع تولید شد.
وی با اشاره به  اینکه در استان گیلان در زمینه‌ی رفع موانع تولید جز همکاری چیز دیگری ندیدیم گفت : از استاندار گیلان که از استانداران موفق هستند به دلیل نتایج مثبت این کارگروه تشکر می‌کنم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : از ابتدای امسال تاکنون 849 واحد صنعتی کوچک و متوسط گیلان  500 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.
وی ادامه داد : از این تعداد 559 واحد در قالب طرح رونق تولید و 290 واحد نیز از منابع داخلی بانک‌ها تسهیلات دریافت کردند.