banner top

شاتا: بازدید مهندس نعمت زاده از واحد های تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی

تاریخ: 1395/08/23 ساعت:بازدید مهندس نعمت زاده از واحد های تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی زمان خبر: 10:45

وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه دیشب در پایان روز نخست سفر خود به استان گیلان از چند واحد تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی و بخشی از امکانات رفاهی این منطقه بازدید کرد.

به گزارش شاتا؛ محمدرضا نعمت زاده همراه با استاندارگیلان و جمعی از مدیران استانی و مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت از سه واحد تولید کننده ام دی اف و صنایع چوبی، لامپ و تابلوهای الکترونیکی و پوشاک بچگانه دیدن کردند. 
طرح در دست ساخت بندر کاسپین و بخشی از امکانات رفاهی منطقه آزاد انزلی نیز مورد بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت. 
محمدرضا نعمت زاده در این بازدید در گفتگو با خبرنگاران به افتتاح واحد صنعتی تولید مفتول و سیم مسی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت اشاره و خاطرنشان کرد: واحد های تولیدی موجود در استان گیلان علاوه بر اینکه رو به رشد هستند  اشتغال بیشتری را ایجاد می کنند و در این راستا طرح های نیمه تمام نیز در حال راه اندازی است.
وزیر صنعت،معدن و تجارت اظهار داشت: در سراسر کشور یک رو حیه شاداب در جهت توسعه و فناوری و رونق اقتصادی می بینیم.
وی افزود: البته هنوز هم واحدهایی هستند که  مشکلاتشان دیرینه است همچون صنایع بزرگ نساجی که از سال های قبل از انقلاب در اینجا بودند و به دلیل عدم نوسازی و بازسازی با مشکلاتی مواجه هستند که باید فکر دیگری برای آنان کرد.
وی اظهار کرد: تمام سرمایه گذاری های جدید در حال پیشرفت است و هر ماه شاهد افتتاح ده ها پروژه خواهیم بود.
مهندس نعمت زاده  درخصوص اقدامات صورت گرفته در مناطق آزاد گفت: باید تشویق کنیم تا با سرمایه گذاری های بیشتر،  مناطق آزاد ما به مناطق تولید و صادرات تبدیل شود.
وی به بازدید از کارخانه تبدیل ورق خام MDF  به محصولات نهایی و نیز تولید پوشاک اشاره کرد و افزود: من 2 سال گذشته از این مجموعه تولید پوشاک بازدیدی داشتم که 700 نفر اشتغال داشتند و امروز با توسعه ای که صورت گرفته هزار و 400 نفر مشغول به کار هستند.
 وزیر صنعت،معدن و تجارت ادامه داد: امیدواریم این منطقه به تدریج ضمن اینکه جنبه های گردشگری را برای مردم حفظ می کند به بخش تولید گرایش پیدا کند که خوشبختانه همین طور است.
وی گفت: انشاا... با در اختیار گذاشتن زمین های بیشتری در اختیار علاقمندان و واحد های تولیدی این منطقه به مرکز اشتغال جوانان و صادرات کالاها که در تلاش هستند تبدیل شود.

گردهمایی دوروزه ی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز در رشت به کار خود پایان می دهد.