banner top

شاتا: روانسازي در توليد مهمترين اولويت وزارت صنعت،معدن وتجارت

تاریخ: 1392/10/15 ساعت:معاون توسعه مدیریت،منابع واموراستانهای وزارت صنعت،معدن وتجارت گفت: نخستین رسالت ما رونق چرخ تولید در واحدهای صنعتی کشور وحمایت از واحدهای فعال موجود و ایجاد تحرک در نوع فعالیت واحدهای نیمه فعال و غیر فعال با قابلیت بازدهی مناسب است.

به گزارش شاتا ؛ «علی یزدانی» درمراسم تودیع ومعارفه رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان البرز با اشاره به آمار 40 درصدی از رکود صنایع در این استان گفت: روانسازی در حوزه تولید امروز به عنوان محور فعالیت ها مورد توجه ویژه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وي اظهار كرد: تصمیمات افراط ویا تفریط گونه درکشور طی سنوات اخیر،عملا مانع توسعه امور در تولید و تجارت بوده اند که از آن جمله می توان به دستور العمل های موجود در حوزه تسهیلات مالی و بانکی اشاره کرد.
يزداني  با اشاره بر ظرفیت های تجاری و تولیدی استان البرز گفت: این استان ازلحاظ جمعیتی واستقرارواحدهای صنعتی وصنفی یکی از بزرگترین استانها بوده و دارای موقعیتی ویژه است.
معاون توسعه مدیریت،منابع واموراستانهای وزارت صنعت،معدن وتجارت تصریح کرد: طبق آمار ارائه شده هم اکنون بیش از70 هزار واحدصنفی دراستان فعالیت می کنند که البته بالغ بر 20 هزارواحدصنفی موجود فاقدپروانه هستند که در خصوص آنها باید اقدام مناسب و با برنامه ای صورت پذیرد.
وی با اشاره به ضوابط و معیارهای انتصاب مدیران در وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست های تشویقی، ترغیبی و توسعه مدار و همچنین واگذاری امور به تشکل های صنفی، صنعتی و معدنی را از برنامه های جامع این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید ذکر کرد.